telefon-en
TürkçeEnglish

About Us

hakkimizda

Taner YOLCU Üniversite mezuniyetinden sonra (1978) 5 yıllık Afrika ülkelerinde (Çad-Nijer-Libya-Sudan) Dünya devi firmalarında şantiyelerde en son olarak da değerlendirme mühendisi mühendisi olarak başarılı çalışmalar yapmıştır. 1983 yılında KKTC'de Taner Yolcu Construction Ltd. kurulmuştur. 1983 yılından itibaren günümüze kadar her alanda inşaai konularda devlete ait olan resmi ve özel şahıslara ve şirketlere ait yüzlerce yapılar projelendirmiş ve yapımlarını üstlenmiştir.

Taner Yolcu Construction ltd (TYCL) Magusa bölgesinde merkezlenmiş olup bütün Kuzey Kıbrıs çapında iş yapmaktadır. TYCL Kamu yönetim yapıları, telekomünikasyon, alt yapı, kültür, turizm, sağlık, endüstriyel tipi, alış veriş merkezleri, çevre koruma ve hizmet projeleri restorasyon projeleri şeklinde guruplanan geniş bir alana hizmet sunmaktadır.

Taner Yolcu Construction ltd, her türlü endüstriyel tesisler, fabrikalar, atölye ve depolar,hangarlar, depolar, silo ve platform inşaatları ile serbest dizayn edilmiş hafif çelik  yapılar, çatı ve cepe kaplamaları konularında yurt içi ve yurt dışında 2008 yılından beri faaliyet göstermektedir.

TYCL 1.Ofis Merkez , 2.Şantiyeler , 3.Ahşap metal fabrikası ve 4. Aluminyum ve PVC Atölyeleri olarak dört ana kısımda toplanmıştır.

Taner Yolcu Construction ltd mimar,mühendis kökenli yöneticileri ile teknik ve idari alanda tecrübeli elemanlardan kurulu organizasyon yapısı içerisinde 24 yıllık çalışma hayatında yüksek performans sergilemiştir. 2000 yılından itibaren şirkete ilave bölümleri ve çalışma alanları ilave ederek inşaat makineleri imalatına da başlamış olup halen bu konuda yurt içi ve yurt d stışı temaslar kurulmuştur. Bu alana ilaveten polikarbon levha ile yapılan konstrüksiyonlarda çalışma alanlarını geliştirmiş olup örtü sınıfı haricinde sportif alanlarda hijyenik silo kabları imalinde kullanılmaya başlayarak iş hacmini dahada genişletmiştir.

Yapısal çelik konusunda T.C. kökenli ve Avrupa menşeili firmalarla anlaşma yapılmış olup bu norumlara göre bugüne kadar iki adet büyük proje yapılmıştır. Bu projelerden bir tanesi halen inşaat yapım aşamasındadır.(Boğazda Ticaret Merkezi)

Ayrıca 2002 yılındaN itibaren sprey yerine uygulamalı poliüretan izolasyon işlerini yapabilmek için makine ve ekipman temin edilmiş bu alanda da çalışmalar başlatılmıştır. Bütün bu işler yapılırken tek dir. Taner YOLCU' nun ağabeyi rahmetli Makina Mühendisi Temel YOLCU (1954 - 2002 )' yapmış olduğu katkılar nedeniyle bir kez daha rahmetle anarız.

Gypsum board panels plaster

drywalls

padded walls

wallpanel

eps sheets

panelwalls

panelwall prices

steel structures

walls

ready to walls

wood-panel walls

the walls are durable

fast wall installations

concrete panel walls

aerated concrete walls

light walls

insulated walls